Види і перспективи нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії в Україні
DOI:
https://doi.org/10.33216/1998-7927-2025-288-2-32-36%20Ключові слова:
альтернативна енергетика, нетрадиційна енергетика, відновлювані джерела енергії, зелена енергетикаАнотація
У цій роботі ми розглядаємо поточну світову енергетичну проблему, надаючи деяке уявлення про використання незвичайні, але відновлювані джерела енергії. Сучасна світова залежність від нафти ще породжує проблеми невідомі наслідки. Країни Латинської Америки та Карибського басейну не позбавлені цих проблем і однієї з них його основні наслідки: глобальне потепління. Досліджені тут джерела наразі можуть мати вплив на суспільства, і головним чином у промисловості, яка в середньому використовує приблизно 35% енергії країн в регіоні. З іншого боку, посухи є постійною загрозою для енергопостачання, починаючи з Латинської Америки країни Карибського басейну значною мірою залежать від дощів, які, у свою чергу, мають більший вплив на сільське господарство та водопостачання міст і для споживання людьми в цілому. У цій роботі ми обговорюємо доречний фон інформація про деякі незвичайні, але водночас відновлювані джерела енергії. Ми досліджуємо їх поточний і потенціал використання, експлуатаційні обмеження, переваги та недоліки, а також потенційну потужність кожного джерела палива для отримання енергії генерація та економія палива. У кількісному розділі аналізується кількість потужності, яка є незвичайною відновлювані джерела енергії можуть забезпечити, відповідно до методів генерації. В окремому розділі розберемо потенційна економія палива завдяки прямому застосуванню в деяких галузях промисловості. Ми досліджуємо ці значення за допомогою кількох приклади та показати фінансовий аналіз вибраних проектів альтернативного палива. Нарешті, загальний аналіз представлено незвичайні альтернативні відновлювані джерела енергії та зроблено висновок про існування великого потенціалу для економії палива та витрат, а також для захисту навколишнього середовища. Альтернативна енергетика стає одним із базових напрямів розвитку технологій у світі, разом із інформаційними та нанотехнологіями вона стає важливою складовою нового постіндустріального технологічного укладу. Метою пошуку альтернативних джерел енергії є потреба отримувати її з енергії поновлюваних або практично невичерпних природних ресурсів і явищ, таких як сонце і вітер, що в свою чергу значно покращить економічний стан країни, зменшить негативний вплив на навколишнє середовище, зробить більш енергонезалежними власників приватних домогосподарств.
Посилання
1. Кудря С. О. Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії: Підручник МОНМС України, Київ: НТУ України «КПІ, 2013. 492 с.
2. Дудюк Д. Л., Мазепа С. С., Гнатишин Я. М. Нетрадиційна енергетика: основи теорії та задачі: навчальний посібник. Львів: Магнолія 2006, 2015. 188 с.
3. Закон України «Про енергозбереження» від 01 липня 1994 року (№74/94-ВР).
4. Закон України «Про альтернативні джерела енергії» від 20 лютого 2003 року (№ 555IV).
5. Енергетична стратегія України на період до 2030 року, затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 року №145-р.
6. Про схвалення Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енерго-ефективність, конкурентоспроможність» : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. No 605-р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/605-2017-%D1%80#Text.
7. Buckley C., Scott N., Snodin H., Gardner P. Review of Impacts of High Wind Penetration in Electricity Networks. Garrad Hassan Pacific Limited, 2005. 181 p.
8. Вороновський Г.К., Денисюк С.П., Кириленко О.В. Енергетика світу та України. Цифри та факти. Київ: Українські енциклопедичні знання, 2005. 404 с.
9. Dams and Development. A New Framework for Decision-Making. The report of the world commission on dams. London: Fartscan Publications Ltd, 2000.