ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯК ОСНОВА ПРИЙНЯТТЯ ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНИХ РІШЕНЬ В ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: СУТНІСТЬ ТА ЗМІСТ
DOI:
https://doi.org/10.33216/2218-5461-2021-42-2-130-146Анотація
У статті з’ясовано сутність та значення оперативно-тактичного прогнозування при прийнятті оперативно-тактичного рішення. Зазначається, що оперативно-тактичне прогнозування є результатом тактичного мислення оперативного працівника. За своєю суттю тактичне мислення є прогностичним – носить випереджаючий характер (дає змогу передбачити можливі події). Характерною особливістю про-гностичного мислення є не лише передбачення можливого розвитку конкрентої оперативно-тактичної ситуації, але й моделювання можливих варіантів впливу на її розвиток в інтересах оперативних підрозділів.
На основі проведеного дослідження автор дійшов висновку, що у вузькому розумінні оперативно-тактичне прогнозування можна визначити як один з етапів процесу прийняття оперативно-тактичного рішення. У широкому розумінні поняття «оперативно-тактичне прогнозування» можна охарактери-зувати за такими ознаками: оперативно-тактичне прогнозування формується на основі всебічного аналізу та оцінки конкретної оперативно-тактичної ситуації; оперативно-тактичне прогнозування – результат професійного мислення на тактичному рівні, якість формування якого залежить від про-фесійної (прогностичної) компетентності оперативного працівника; оперативно-тактичне прогно-зування забезпечує прийняття найбільш раціонального (оптимального) оперативно-тактичного рішення щодо найбільш ефективного способу його реалізації з урахуванням розвитку конкретної оперативно-так-тичної ситуації.
Ключові слова: прогнозування, тактичне, стратегічне, рішення, мислення.